AROMA design

AROMAKLIMA systém vám trvale provoní prostor, AROMA design je naopak záležitostí jednorázovou. 

Pořádáte koncert? Výstavu? Konferenci? Nebo se blíží důležitá životní událost, na kterou nechcete zapomenout?

Vůně vytváří paměťovou kotvu, v setině sekundy si dokážete díky vůni ( samozřejmě i zápachu) vybavit událost, vzpomínku, osobu… Na míru vašemu nosu připravujeme kompozice z výhradně 100% přírodních substancí metodou „per fumum“( skrze dým) nebo sonickou difuzí.

Oblastí, která nás obzvláště láká je historie vůní. Spojení památek a čichové paměti ještě není vůbec objeveno! Chcete-li si vybavit biblické časy, stačí zapálit kadidlo a myrhu. Voní stále stejně! S vůní se můžete dostat do starověkého Egypta ale i dál, k pravěkým kulturám. Ano, tak daleko sahá historie vůní.

Významný počin pod plachtami Archy vůní představovala expozice v Národní galerii ve spojení s výstavou renesančních portrétů české šlechty.  Více se dozvíte  zde!

rekonstrukce pomanderu na výstavě renesančních portrétů české šlechty

Velkou výzvou byla rovněž spolupráce na představení Sláva strojů a měst, která je společným dílem Jaroslava Duška, Petra Nikla a Ondřeje Smeykala. Zadáním bylo proměnit vytvořit vonnou kompozici, která by Divadlo na Jezerce proměnila ve včelí úl. Jak se to povedlo, můžete posoudit sami. Více o představení zde!