Sláva strojů a měst

Posted on

Do nového roku jsme vstoupili s krásným projektem. Na pozvání Jaroslava Duška jsme se podíleli na vzniku představení Sláva strojů a měst v Divadle na Jezerce. Naším úkolem byly kostýmy a specifické rekvizity – svítící klobouky, připomínající první mrakodrapy. Hra je svéráznou interpretací textu Jaromíra Rašína z roku 1929. Celý proces vznikání výsledného tvaru byl nádherný, podporovaný skvělou atmosférou i organizací Divadla na Jezerce. Bylo velkou ctí se na práci podílet.

AROMA bar v Písku!

Posted on

Archa vůní má svoji první pobočku. Nachází se v Písku, v nádherných sklepeních galerie Sladovna. Koncept AROMA baru je součástí designové kavárny café BALZÁM. Balzámem na duši je nejen skvělá káva, ale také bylinné bio čaje z Novohradských hor, s hvězdou naší nabídky –  čajem z růže damašské!  Srdcem vonného baru je hra nazvaná AROMA lab, kdy se zábavnou formou seznámíte s čistými přírodními aromatickými látkami i se způsoby, jak si vytvořit osobní vonný akord. Relaxovat můžete také mezi desítkami sametových vonných polštářů, plněných bio pohankovými slupkami a levandulí. Ke koupi jsou na místě 100% esenciální oleje, hydroláty, vonné látky (kadidlo a myrha z Ománu, pryskyřice z nejčistších míst Novohradských hor, aromatické byliny a  koření), elektronické kadidelnice, aromadifuzéry a nebulizéry. Každý pátek je možné se objednat na individuální vonnou psychologii a typologii. První večery pro veřejnost, s názvem Vonný dýchánek budou 9. a 29. listopadu. Více na www.archavuni.cz a fcb @archavuni.

Archa vůní otevřena!

Posted on

Dlouho připravovaný projekt a hýčkaný projekt Archa vůní dostal svoji podobu. V bezprostřední blízkosti karlínského viaduktu, v ulici Prvního pluku 21,  byla začítkem dubna otevřena prodejní galerie. Více se dozvíte na stránkách projektu www.archavuni.cz nebo přímo při osobní návštěvě, na kterou vás co nejsrdečněji zveme.

 

 

aromaklima systém ve Sladovně v Písku

Posted on

Od letošního léta je ve Sladovně instalován systém 12 difusérů, pro které byly vytvořeny 4 speciální vonné kompozice. Prostory všech velkých výstavních sálů jsou provoněny. Jemně rozptylované éterické oleje působí také preventivně proti respiračním onemocněním – především v místech, kde pobývá hodně dětí najednou. Kdyby někdo nevěděl, tak Sladovna v Písku je galerií pro děti, s heslem „galerie hrou“.

vůně renesance

Posted on
rekonstrukce pomanderu na výstavě renesančních portrétů české šlechty

13. října 2017 bude otevřena ve Šternberském paláci v Národní galerii výstava Podoby a  Příběhy. Dech beroucí portréty české renesanční šlechty doplňují výjimečné exponáty dochovaných oděvů, zbroje, ale také pomanderů – vonných šperků. Byli jsme osloveni pořadatelem výstavy, Národním památkovým ústavem, abychom podle dochovaných receptur vytvořili rekonstrukci vonné směsi, která se do pomanderů vkládala. Výstava představuje jednotlivé substance, ale i výslednou kompozici. Takže chcete-li vědět, jak voněla renesance, nenechte si výstavu ujít. Bude trvat do konce února. V prosinci a v lednu navíc chystáme v prostorech Šternberského paláce dva vonné workshopy, kde dávno zapomenuté postupy představíme veřejnosti.

aromaklima systém v Táboře

Posted on

Prezentovali jsme Aromaklima systém na Výročním kongresu Asociace poskytovatelů sociálních služeb, který se konal v Táboře. Vonné „kouřící“ krabičky si pozvolna získávají pozornost. Těšíme se na další místa, která budeme moci provonět. Systém založený na difuzi 100% éterických olejů již pomáhá ve strakonické nemocnici a v Senior home v Telči.

marketingová koncepce

Posted on

Od srpna zpracováváme pro turistickou oblast Novohradsko Doudlebsko marketingovou koncepci. Cílem je  přiblížit návštěvníkům tuto oblast, zpřehlednit nabídku turistických atraktivit, služeb a produktů a vytvořit značku, která ji bude charakterizovat. Jižní Čechy jsou tradičním turistickým cílem. Kromě světově proslulých cílů s čilým turistickým ruchem však nabízí i místa zklidnění a ticha v nedotčené přírodě. Koncepce bude dokončena na konci ledna 2018.

repliky barokních kostýmů

Posted on
kostým dle barokního návrhu
replika barokního kostýmu

Společně se spolkem Teatrum mundi z.s. se podílíme na realizaci unikátního úkolu. Pro novou stálou expozici Okouzlení antikou na zámku v Duchcově připravujeme repliky dvou barokních kostýmů. Prvním je dochovaný kostým „Antického hrdiny“ z fundusů Barokního divadla zámku Český Krumlov a druhým je realizace kostýmu „Pallas Athény“ přímo podle barokního návrhu Bertoliho. Vernisáž výstavy, kde veřejnost poprvé spatří oba kostýmy je stanovena na 2.6. 2016.

expozice a kostýmy pro Kláštery Český Krumlov

Posted on

gotický kostým

Nejnovějším počinem společnosti byly rozsáhlé subdodávky interaktivních expozic v nově rekonstrouvaných objektech bývalých klášterů Klarisek a Minoritů v Českém Krumlově. Realizovali jsme vybavení gotického a renesančního pokoje, dětské herny, nábytku pro fundusy historických kostýmů, audiomístnosti a šatny pro návštěvníky. Velkou součástí dodávky byl soubor téměř 80 historických kostýmů z období gotiky, renesance a baroka. Vřele doporučujeme návštěvu! Informace na www.klasteryck.cz

 

baroko všemi smysly / kostýmní a scénická výprava

Posted on
Baroko všemi smysly
Baroko všemi smysly

Realizace výroby kompletní scénické dekorace a kostýmů představení “ Baroko všemi smysly“ byla určena pro Studio dell`arte. Představení vzniklo pro festival 9 týdnů baroka Plzně 2015. Premiéra 29.5. 2015 v Kapli sv. Anny v Nečtinech.

Realizace proběhla ve spolupráci se Zuzanou Rubešovou / 2 kostýmy pro barokní dámy, 2 kostýmy lidové baroko/, s Lukášem Zahradníkem /technická příprava kulis a písmen/ a Anežkou Vonáškovou / ruční malba kulis a prostorových písmen BAROKO/.