POMANDER | vonný šperk

Posted

www.pomander.cz 

Navštivte nový e-shop, který nabízí unikátní vonné šperky, které jsou nejenom krásné, ale podproují svého nositele v nejrůznějších situacích. Harmonizují psychiku a zklidňují mysl. V moderní podobě POMANDERU se spojují umění, terapie, historická tradice i nejnovější medicínské objevy. Renesanční šperk prošel vlastní renesancí, aby se stal nezbytným doplňkem městského člověka, který přírodní vonné molekuly postrádá nejvíce. Vychází z autorské metody aromatické arteterapie i z renesanční tradice.

Sláva strojů a měst

Posted

Do nového roku jsme vstoupili s krásným projektem. Na pozvání Jaroslava Duška jsme se podíleli na vzniku představení Sláva strojů a měst v Divadle na Jezerce. Naším úkolem byly kostýmy a specifické rekvizity – svítící klobouky, připomínající první mrakodrapy. Hra je svéráznou interpretací textu Jaromíra Rašína z roku 1929. Celý proces vznikání výsledného tvaru byl nádherný, podporovaný skvělou atmosférou i organizací Divadla na Jezerce. Bylo velkou ctí se na práci podílet.

vůně renesance

Posted
rekonstrukce pomanderu na výstavě renesančních portrétů české šlechty

13. října 2017 bude otevřena ve Šternberském paláci v Národní galerii výstava Podoby a  Příběhy. Dech beroucí portréty české renesanční šlechty doplňují výjimečné exponáty dochovaných oděvů, zbroje, ale také pomanderů – vonných šperků. Byli jsme osloveni pořadatelem výstavy, Národním památkovým ústavem, abychom podle dochovaných receptur vytvořili rekonstrukci vonné směsi, která se do pomanderů vkládala. Výstava představuje jednotlivé substance, ale i výslednou kompozici. Takže chcete-li vědět, jak voněla renesance, nenechte si výstavu ujít. Bude trvat do konce února. V prosinci a v lednu navíc chystáme v prostorech Šternberského paláce dva vonné workshopy, kde dávno zapomenuté postupy představíme veřejnosti.

marketingová koncepce

Posted

Od srpna zpracováváme pro turistickou oblast Novohradsko Doudlebsko marketingovou koncepci. Cílem je  přiblížit návštěvníkům tuto oblast, zpřehlednit nabídku turistických atraktivit, služeb a produktů a vytvořit značku, která ji bude charakterizovat. Jižní Čechy jsou tradičním turistickým cílem. Kromě světově proslulých cílů s čilým turistickým ruchem však nabízí i místa zklidnění a ticha v nedotčené přírodě. Koncepce bude dokončena na konci ledna 2018.

repliky barokních kostýmů

Posted
kostým dle barokního návrhu
replika barokního kostýmu

Společně se spolkem Teatrum mundi z.s. se podílíme na realizaci unikátního úkolu. Pro novou stálou expozici Okouzlení antikou na zámku v Duchcově připravujeme repliky dvou barokních kostýmů. Prvním je dochovaný kostým „Antického hrdiny“ z fundusů Barokního divadla zámku Český Krumlov a druhým je realizace kostýmu „Pallas Athény“ přímo podle barokního návrhu Bertoliho. Vernisáž výstavy, kde veřejnost poprvé spatří oba kostýmy je stanovena na 2.6. 2016.

expozice a kostýmy pro Kláštery Český Krumlov

Posted

gotický kostým

Nejnovějším počinem společnosti byly rozsáhlé subdodávky interaktivních expozic v nově rekonstrouvaných objektech bývalých klášterů Klarisek a Minoritů v Českém Krumlově. Realizovali jsme vybavení gotického a renesančního pokoje, dětské herny, nábytku pro fundusy historických kostýmů, audiomístnosti a šatny pro návštěvníky. Velkou součástí dodávky byl soubor téměř 80 historických kostýmů z období gotiky, renesance a baroka. Vřele doporučujeme návštěvu! Informace na www.klasteryck.cz

 

baroko všemi smysly / kostýmní a scénická výprava

Posted
Baroko všemi smysly
Baroko všemi smysly

Realizace výroby kompletní scénické dekorace a kostýmů představení “ Baroko všemi smysly“ byla určena pro Studio dell`arte. Představení vzniklo pro festival 9 týdnů baroka Plzně 2015. Premiéra 29.5. 2015 v Kapli sv. Anny v Nečtinech.

Realizace proběhla ve spolupráci se Zuzanou Rubešovou / 2 kostýmy pro barokní dámy, 2 kostýmy lidové baroko/, s Lukášem Zahradníkem /technická příprava kulis a písmen/ a Anežkou Vonáškovou / ruční malba kulis a prostorových písmen BAROKO/.

komunitní přeshraniční centrum FÉNIX České Velenice

Posted

Po téměř roční spolupráci a mentorshipu procesu přípravy bylo 5. února 2015 otevřeno komunitní přeshraniční centrum Fénix v Českých Velenicích. Spolupracovali jsme v první fázi přímo s vedením města na formulování programu budoucího centra, na přípravě témat pro přeshraniční spolupráci a na procesu zapojení občanů. Po obsazení funkce kulturního animátora jsme konzultovali konkrétní návarhy programu a zahajovacího festivalu. K dispozici pro odbornou pomoc budeme pro velenické centrum do konce roku 2015.

sladovna Písek

Posted

Velkou příležitostí bylo zpracování rozvojové studie III. etapy konverze Sladovny v Písku.  Navrhovali jsme program a k němu odpovídající provozní uspořádání pro poslední etapu rekonstrukce. Ta je koncipována tak, aby rozvíjela úspěšné programové určení „galerie hrou“, zohledňovala jak kulturní potřeby města tak trendy, které jsou v souladu s evropskými strategiemi rozvoje a podpory. Slouží jako informační kniha o Sladovně, o její historii i výsledcích kulturního provozu v posledních letech. Přináší také základní pasport prostorů, který je určen pro koncepční manažerské rozhodování při realizaci III. etapy i řízení celého projektu.