Kateřina Melenová

Třicetileté profesní zkušenosti z působení na poli umění a kultury vložila do společnosti jako základní kapitál. Na svém kontě má stovky realizovaných divadelních představení, kulturních produkcí, akcí a festivalů, včetně několika investičních projektů.

Své dětství strávila v divadle, v liberecké Ypsilonce. Byla jím doslova očarovaná a proto s ním spojila i svůj život profesní. Absolvovala obor režie a dramaturgie na katedře alternativního divadla  Divadelní fakulty AMU v Praze u prof. Jana Schmida v r. 1986. Po absolutoriu založila v Českých Budějovicích dodnes fungující nezávislý divadelní soubor Studio dell’arte . V Budějovicích také realizovala první stagionový kulturní prostor Divadlo Pod čepicí a podílela se na dvou investičních akcích jako project manager společnosti ING Real Estate Development ČR: na konverzi národní kulturní památky Solný sklad a na realizaci kulturního centra Bazilika. Oba dva prostory následně vedla pod hlavičkou obecně prospěšné společnosti Bazilika jako ředitelka do roku 2008. Po odchodu z Českých Budějovic začala pracovat jako samostatná odborná konzultantka v oblasti arts managementu a jako zpracovatelka dispozičních, provozních a programových studií. Viz Sekce STUDIE. Založila občanské sdružení Teatrum mundi, z. s., které se věnuje umění v krajině. V letech 2008 – 2013 byla členkou Rady pro umění ministra kultury ČR. Dále byla členkou přípravného týmu kandidatury města Plzně na titul Evropské hlavní město kultury 2015. Po úspěšném získání tohoto titulu pracovala ve vedení projektu jako regionální manažerka. Zde také realizovala jednu z osmi hlavních programových událostí projektu Plzeň Evropské hlavní město kultury 2015 – regionální festival 9 týdnů baroka. V roce 2013 založila firmu Organic Development, s. r. o. jako platformu pro široké spektrum poradenských, kulturních a uměleckých služeb. Pod sekcí ATELIÉR realizuje  expozice, výstavy, kostýmy, rekvizity, dekorace pro film a divadlo i realizace originálních mobilních zastřešení. Velkou zakázkou byla subdodávka části expozic ve zrekonstruovaných Klášterech v Českém Krumlově (včetně souboru sedmi desítek historických  kostýmů). Pro Archeologický ústav Univerzity Karlovy vytvořila spolu se Zuzanou Rubešovou repliky dvou barokních kostýmů pro výstavu Okouzlení antikou na státním zámku Duchcov.

Celoživotně se věnuje vztahu umění a hlubinné psychologie. Principy péče o duši  a zkušenosti z umělecké praxe spojila do vlastního výzkumu aromapsychologie – působení vonných látek  na psychiku a vytvořila vlastní metodu aromatické arteterapie. Vonné produkty vznikají pod značkou POMANDER, pro značku AOMU tvoří receptury pro osobní inhalátory. Pro Prague City Tourism vytvořila pod vlastním brandem PRAHA CAPUT ALCHEMIA sérii luxusních suvenýrů inspirovaných renesančními recepturami. Pod projektem ARCHA VŮNÍ se věnuje aromadesignu pro výstavy, stejně jako pro divadelní a hudební představení.

Rozvoj všech projektů postupně předává blízkým spolupracovníkům, kteří je nadále rozvíjí a připravují vstup na trh. Od června 2020 se postupně stahuje z exekutivního vedení firmy, protože se od 1.9. ujímá vedení Galerie Benedikta Rejta v Lounech.

KM